Україна і ЄС в ОБСЄ закликали Росію повернути захоплені кораблі

Україна і ЄС в ОБСЄ закликали Росію повернути захоплені кораблі Фото: Міноборони РФ

"Ми закликаємо Російську Федерацію виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року і негайно звільнити українські військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", повернувши їх у розпорядження України. Повага міжнародного права і принципів ОБСЄ залишається основою для врегулювання конфлікту, ініційованого і підтримуваного Росією", — заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, повідомляє LB.ua. Об этом сообщает luganskie.in.ua со ссылкой на СМИ.

За його словами, Україна також закликає російську сторону прискорити переговори в рамках Тристоронньої контактної групи з приводу звільнення всіх українців, яких незаконно утримують у РФ, у тому числі на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Дипломат висловив вдячність країнам-членам ЄС за постійну політичну, фінансову та оперативну підтримку України в її боротьбі проти триваючої російської агресії.

"Ми закликаємо Росію повернути в розпорядження України три кораблі, захоплені в Чорному морі 25 листопада минулого року, відповідно до обов’язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права. Ми також закликаємо Росію забезпечити безперешкодний і вільний прохід до Азовського моря згідно з міжнародним правом. Повага міжнародних судових рішень є основоположним для заснованого на правилах міжнародного порядку", — йдеться в заяві Європейського Союзу, схваленій усіма країнами-членами.

В ЄС також укотре закликали Росію звільнити понад 70 українських політичних в’язнів.

Раніше український політв’язень журналіст Павло Шаройко, якого раніше засудили у Білорусі за шпигунство до 8 років ув’язнення, повернувся в Україну після двох років ув’язнення. Його помилували.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/ukraina_i_yes_v_obsye_zaklykaly_rosiyu_povernuty_zahopleni_korabli_301369.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя